ŻYWY RÓŻANIEC

Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą.
    Modlitwą cudowną. Cudowną w swej prostocie
    i w swej głębi.
    (Jan Paweł II)

Wspólnota Żywego Różańca przy Parafii pw. św. Faustyny w Rotmance powstała w 1999 roku z inicjatywy Księdza Proboszcza:

• pierwsza róża powstała w marcu 1999 roku. Gromadziła się ona na modlitwie jeszcze w kaplicy przy ul. Topolowej – w najpiękniejszej katedrze garażowej świata. Jej patronką została św. Faustyna Kowalska;
    • druga róża powstała w czerwcu 1999 roku, czyli trzy miesiące po pierwszej róży - taka była potrzeba modlitwy wśród sióstr naszej parafii. Patronką tej róży jest św. Cecylia;
    • trzecia róża powstała w 2000 roku. Jej patronką jest św. Barbara;
    • czwarta róża powstawała w 2002 i 2003 roku. Jej patronką jest św. Monika;
    • piąta róża została utworzona w 2017 roku. Jej patronem jest św. Stanisław Kostka. Jest to róża, która w sposób szczególny modli się za dzieci;
    • szósta róża powstała w 2018 roku. Jest to róża męska, a jej patronem jest św. Józef.

Współczesność, czyli co robimy?

Pielgrzymujemy po sanktuariach maryjnych, aby uczyć się od Maryi trwania przy Chrystusie. Podejmujemy modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego, Ojca Świętego, jak również w intencjach misyjnych. Prowadzimy Apele Jasnogórskie oraz trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca i przy Grobie Jezusa w Wielki Piątek. Włączamy się również w przygotowanie ołtarza na Boże Ciało.

Ciągle uczymy się Różańca, aby przez formację duchową odczytywać w swoim życiu tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne.

Kiedy się spotykamy?

Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 17.30 w kościele. Wówczas wymieniamy tajemnice oraz odmawiamy wspólnie różaniec.

Dołącz do nas

Do naszych szeregów zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w łańcuch modlitwy różańcowej. Jeżeli czujesz w sercu taką potrzebę, przyjdź na nasze spotkanie lub zapytaj o nas ks. proboszcza.

Intencje papieskie na 2019 rok

Styczeń: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby idąc za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do niesienia światu radości Ewangelii.

Luty: O wielkoduszne przyjmowanie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

Marzec: Aby wspólnoty chrześcijańskie – szczególnie te, które są prześladowane – odczuły, że są blisko Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

Kwiecień: Za lekarzy i ich współpracowników humanitarnych na terenach objętych wojną, którzy ryzykują swoje własne życie dla ocalenia życia innych.

Maj: Aby Kościół w Afryce, przez zaangażowanie swoich wiernych, stał się zaczynem jedności dla swoich członków oraz znakiem nadziei dla całego kontynentu.

Czerwiec: Aby kapłani, przez skromność i pokorę swojego życia, zaangażowali się na rzecz aktywnej i solidarnej służby najbardziej potrzebującym.

Lipiec: Aby osoby wymierzające sprawiedliwość kierowały się uczciwością i aby obecna na świecie niesprawiedliwość nie miała ostatniego słowa.

Sierpień: Aby rodziny, przez życie modlitwy i miłości, stawały się coraz lepszymi “szkołami prawdziwego wzrostu człowieczeństwa”.

Wrzesień: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali na rzecz ochrony mórz i oceanów na świecie.

Październik: Aby tchnienie Ducha Świętego zrodziło nową misyjną ”wiosnę” w Kościele.

Listopad: Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania.

Grudzień: Aby każdy kraj podjął, priorytetowo i zdecydowanie, działania mające na celu polepszenie przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących.

Intencje róży modlącej się za dzieci na 2019 rok

Styczeń: Za dzieci wychowujące się w rozbitych rodzinach

Luty: Za dzieci, które ucierpiały w wyniku nieszczęśliwych wypadków

Marzec: Za młodzież wyśmiewaną przez rówieśników z powodu wiary