ŻYWY RÓŻANIEC

Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą.
    Modlitwą cudowną. Cudowną w swej prostocie
    i w swej głębi.
    (Jan Paweł II)

Wspólnota Żywego Różańca przy Parafii pw. św. Faustyny w Rotmance powstała w 1999 roku z inicjatywy Księdza Proboszcza:

• pierwsza róża powstała w marcu 1999 roku. Gromadziła się ona na modlitwie jeszcze w kaplicy przy ul. Topolowej – w najpiękniejszej katedrze garażowej świata. Jej patronką została św. Faustyna Kowalska;
    • druga róża powstała w czerwcu 1999 roku, czyli trzy miesiące po pierwszej róży - taka była potrzeba modlitwy wśród sióstr naszej parafii. Patronką tej róży jest św. Cecylia;
    • trzecia róża powstała w 2000 roku. Jej patronką jest św. Barbara;
    • czwarta róża powstawała w 2002 i 2003 roku. Jej patronką jest św. Monika;
    • piąta róża została utworzona w 2017 roku. Jej patronem jest św. Stanisław Kostka. Jest to róża, która w sposób szczególny modli się za dzieci;
    • szósta róża powstała w 2018 roku. Jest to róża męska, a jej patronem jest św. Józef.

Współczesność, czyli co robimy?

Pielgrzymujemy po sanktuariach maryjnych, aby uczyć się od Maryi trwania przy Chrystusie. Podejmujemy modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego, Ojca Świętego, jak również w intencjach misyjnych. Prowadzimy Apele Jasnogórskie oraz trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca i przy Grobie Jezusa w Wielki Piątek. Włączamy się również w przygotowanie ołtarza na Boże Ciało.

Ciągle uczymy się Różańca, aby przez formację duchową odczytywać w swoim życiu tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne.

Kiedy się spotykamy?

Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 17.30 w kościele. Wówczas wymieniamy tajemnice oraz odmawiamy wspólnie różaniec.

Dołącz do nas

Do naszych szeregów zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w łańcuch modlitwy różańcowej. Jeżeli czujesz w sercu taką potrzebę, przyjdź na nasze spotkanie lub zapytaj o nas ks. proboszcza.

INTENCJE PAPIESKIE NA 2020 ROK

Intencja modlitwy za ewangelizację – Promocja pokoju w świecie

Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość w świecie.

Intencja modlitwy powszechnej – Usłyszeć wołanie migrantów

Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników pozbawionych skrupułów był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

Intencja modlitwy za ewangelizację – Katolicy w Chinach

Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Intencja modlitwy powszechnej – Wyzwolenie od uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby pod wpływem uzależnień otrzymały pomoc i były otoczone opieką.

Intencja modlitwy za ewangelizację – Za diakonów

Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Intencja modlitwy za ewangelizację – droga serca

Módlmy się, aby ci, którzy cierpią odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.

Intencja modlitwy powszechnej – Nasze rodziny

Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.

Sierpień

Intencja modlitwy powszechnej – Świat morza

Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.

Intencja modlitwy powszechnej – Szacunek dla zasobów planety

Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

Intencja modlitwy za ewangelizację – Misja świeckich w Kościele

Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Intencja modlitwy powszechnej – Sztuczna inteligencja

Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

Intencja modlitwy za ewangelizację – Za życie modlitwy

Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

INTENCJE RÓŻY MODLĄCEJ SIĘ ZA DZIECI NA 2020 ROK

Styczeń: Za rodziców dzieci przewlekle chorujących, aby ufali Bogu i mieli siłę do sprawowania opieki nad dziećmi.

Luty: Za dzieci, których rodzice są śmiertelnie chorzy lub odeszli już z tego świata, aby Bóg dał im siłę na dalsze życie bez taty lub mamy.

Marzec: Za dzieci z ośrodków wychowawczych, aby mimo trudności potrafiły się odnaleźć w życiu.

Kwiecień: Za dzieci uzależnione od narkotyków, alkoholu, papierosów, aby potrafiły się uwolnić z nałogu.

Maj: Za dziewczynki, aby rosły na prawdziwe matki, opiekunki domowego ogniska.

Czerwiec: Za chłopców, aby rośli na silnych mężczyzn, ojców, opiekunów domu.

Lipiec: Za dzieci zmuszane do żebractwa, aby nie były więcej krzywdzone.

Sierpień: Za dzieci wychowujące się w domach dziecka i rodzinach zastępczych, aby ich opiekunowie wskazywali im dobrą drogę.

Wrzesień: Za zagubioną młodzież, aby odnalazła drogę do Boga i Kościoła i właściwie odnalazła się w tym świecie.

Październik: Za młodzież, która odczuwa powołanie do kapłaństwa lub dar konsekracji, aby potrafiła właściwie je odczytać.

Listopad: Za dzieci będące w okresie dojrzewania, aby miały dobre relacje w rodzinie.

Grudzień: Za uwolnienie dzieci z więzi Internetu.